AR U RADIO

Ο Ραδιοφωνικός Σταθμός ‘AR U RADIO’ (are you radio) του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (Α.Π.Θ.), από το ακρωνύμιο Aristotle University Radio, αναζητά δημιουργικές ιδέες (μουσικό σήμα, jingles, γραφιστικά σήματα, κ.α.) και εθελοντές συνεργάτες (ραδιοφωνικές φωνές για jingles, κ.α.) από τα Τμήματα του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.

Η πρόσκληση απευθύνεται σε όλους τους προπτυχιακούς, μεταπτυχιακούς φοιτητές/υποψήφιους διδάκτορες, αποφοίτους ή διδάκτορες των Τμημάτων του Α.Π.Θ. Στόχος της πρόσκλησης είναι να δημιουργηθεί μία Τράπεζα Δημιουργικών Ιδεών και Εθελοντών Συνεργατών, από όπου θα αντλούνται Ιδέες και θα ενεργοποιούνται άτομα ανάλογα με τις ανάγκες του προγραμματισμού του ραδιοφωνικού σταθμού αλλά και τη διαθεσιμότητά τους.

Οι ενδιαφερόμενοι που επιθυμούν να συμβάλλουν στο παραπάνω εγχείρημα, μπορούν να στείλουν email στην κα Κλειώ Κεντερελίδου (ckent@jour.auth.gr), περιλαμβάνοντας τα εξής:

– με την ένδειξη ‘Δημιουργική Ιδέα’ ή/και ‘Εθελοντής Συνεργάτης’ να σημειώσετε το είδος της εθελοντικής συμβολής που επιθυμείτε να έχετε
και,
– το Δείγμα της Δημιουργικής Ιδέας σας εφόσον ενδιαφέρεστε για εθελοντική συμβολή στην κατηγορία ‘Δημιουργική Ιδέα’
ή
– τη Χρονική Περίοδο που είστε διαθέσιμοι για εθελοντική εργασία εντός του έτους 2012 εφόσον ενδιαφέρεστε για εθελοντική συμβολή στην κατηγορία ‘Εθελοντής Συνεργάτης’

και επιπλέον (Ισχύει Για Όλους),
– σύντομο Βιογραφικό Σημείωμα στην ελληνική γλώσσα, συνοδευόμενο από φωτογραφία μεγέθους ταυτότητας/διαβατηρίου
– πλήρη στοιχεία επικοινωνίας (1. Ονοματεπώνυμο, 2. Κινητό Τηλέφωνο, 3. Σταθερό Τηλέφωνο, 4. Email, 5. Facebook Name, 6. Scype Name) – σε περίπτωση που κάποιο από τα στοιχεία δεν υπάρχει, παρακαλούμε να αναφέρεται με την ένδειξη (Δ/Υ), ώστε να μην θεωρηθεί παράληψη η μη αναφορά του
– η σημερινή ιδιότητά σας (προπτυχιακός, μεταπτυχιακός φοιτητής /υποψήφιος διδάκτορας, απόφοιτος ή διδάκτορας του Τμήματος Χ)

Η προθεσμία εκδήλωσης ενδιαφέροντος λήγει την Παρασκευή 13/07/2012 και ώρα 12.00.

Σημειώνεται ότι οποιαδήποτε υποβολή αίτησης μετά τη λήξη της προθεσμίας ή με ελλιπή δικαιολογητικά δεν θα ληφθεί υπόψη. Επίσης, η αίτηση θα πρέπει να γίνει από τον ενδιαφερόμενο με ένα και μοναδικό πλήρως συμπληρωμένο email (συμπληρωτικά ηλεκτρονικά μηνύματα δεν θα ληφθούν υπόψη).

Για την επιλογή ειδικότερα των εθελοντών συνεργατών θα ληφθεί υπόψη και η όποια σχετική εμπειρία (επαγγελματική, εθελοντική εργασία ή στο πλαίσιο της Πρακτικής), αλλά και η διαθεσιμότητα σας όπως θα μας την ορίσετε.