Καλούνται οι φοιτητές/φοιτήτριες που βρίσκονται στο ΣΤ΄ και ανώτερο εξάμηνο σπουδών και ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν στο εαρινό εξάμηνο 2021-22 το νέο μάθημα επιλογής κατεύθυνσης Δημοσιογραφίας «Βελτιστοποίηση περιεχομένου και ανάλυση επισκεψιμότητας σε δημοσιογραφικούς δικτυακούς τόπους» να δηλώσουν συμμετοχή στην παρακάτω ηλεκτρονική φόρμα.
Το μάθημα έχει εργαστηριακή μορφή με υποχρεωτικές παρακολουθήσεις και θα διεξάγεται κάθε Πέμπτη 17:00–19:30 στη νησίδα υπολογιστών στον 5ο όροφο του κτιρίου στην οδό Εγνατίας 46. Επειδή το μάθημα γίνεται σε εργαστήριο μπορεί να το παρακολουθήσει ένας περιορισμένος αριθμός φοιτητών (20 άτομα). Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας βάσει της παρακάτω ηλεκτρονικής δήλωσης. Όσοι επιλεγούν, θα λάβουν ενημερωτικό e mail ώστε να προσέλθουν στο πρώτο μάθημα.